مک آفی و ادعای ضدهک ترین تلفن هوشمنددنیا!

mag-J McAfee
mag-J McAfee Phone

جان مک آفی با همکاری کمپانی امنیت سایبری MGT، امسال گوشی هوشمند خود، با نام john McAfee را روانه بازار میکند. وی ادعا دارد این تلفن همراه ضدهک ترین دستگاه در جهان است.

اما چگونه مک آفی،امنیت بیشتری را نسبت به گوشی های هوشمند موجود در بازار، فراهم کرده است؟

در پشت این دستگاه به صورت سخت افزاری کلیدهایی تعبیه شده است که به کاربران اجازه می دهد به صورت فیزیکی باتری،آنتن برای wifi،دوربین،بلوتوث،منطقه جغرافیایی و حتی میکروفون راغیر فعال کنند تا از طریق این موارد گوشی همراهشان هک نشود.
این گوشی برمبنای مدل OEMاست که سیستم عامل آن اندرویدی و 1100 دلار قیمت گذاری شده است.

از دیگر راه های هک تلفن شما ارسال سیگنال از طرف آنتن هایی است که گوشی آن را به صورت خودکار دریافت کرده و باعث شناسایی موقعیت شما می شود. اما گوشی john McAfee ویژگی های امنیتی داردکه در مقابل ارسال این سیگنالها شناسایی نمی شود. همچنین هنگام جستجو در وب فعالیت های شما را ایمن وخصوصی نگه می دارد.

با اینکه که مشخصات گوشی به تازگی اعلام شده اما در حال حاضر دستگاه به نقد کشیده شده است،زیرا این ویژگی های گفته شده وقتی که تهدید از سمت نرم افزارهای مخرب وتهاجمی از راه دور باشد کارساز نبوده، بلکه نرم افزار کلید امنیت یک موبایل است. البته مک آفی هنوزاز برنامه خود برای این گوشی صحبت شفافی نکرده و بعد از عرضه شدن آن به بازار، باید دید که وعده های امنیتی ارائه شده در مورد آن تا چه حد درست بوده و آیا ادعای مربوط به این دستگاه محکوم به شکست است یا خیر!

منابع:theverge,gadgets,kooy