آموزش دنباله دار؛ گوگل مپس چطور به ما کمک می کند؟

گوگل مَپس (Google Maps) به‌معنای نقشه‌های گوگل، محصولی از شرکت معروف گوگل است که در آن نقشه‌های دقیق و کاملی از زمین ارائه می‌شود. معمولا در گوگل مپس می توانید نقشه را در دو حالت زیر مشاهده کنید:

  1. نمای نقشه ای (map View): امکان رؤیت نما از بالا را فراهم می‌کند (تصویر سمت راست).
  2. نمای ماهواره‌ای (Satellite View): تصاویر ماهواره‌ای واقعی از تمام نقاط سطح زمین را برای کاربران به نمایش می گذارد (تصویر سمت چپ).

mag_Satellite_View_vs_map_View_for_Google_Maps

اما جای سوال دارد که این نقشه ها چطور به ما کمک می کنند؟.. برای پاسخ به این پرسش، همراه مگ باشید تا در این آموزش دنباله دار، نحوه ی استفاده از گوگل مپس و قابلیت های این برنامه را با شما به اشتراک بگذاریم!

به عنوان اولین قدم، مسیریابی توسط گوگل مپس را به شما آموزش می دهیم. اما لازم است بگوییم که برای استفاده از این نرم افزار کاربردی، باید یک حساب کاربری گوگل یا همان جی میل (Gmail) داشته باشید و سپس این برنامه را از طریق لینک های زیر، دانلود و نصب کنید.

درصورت نداشتن حساب کاربری گوگل، برای ایجاد آن کلیک کنید.

حالا برای مسیریابی، با توجه به عکس مراحل زیر را طی کنید:

  1. گوشی را به اینترنت شبکه ی موبایل یا وای فای وصل کنید.
  2. مکان یاب (GPS) گوشی را روشن کنید. البته لازم نیست مبدا فعلی شما حتما با جی‌پی‌اس مشخص شود، بلکه با جستجوی هر آدرسی می‌توانید آن را به عنوان مبدا انتخاب کرده و مسیر رسیدن به مقصد را پیدا کنید.
  3. گوگل مپس را باز کرده و دکمه سفید رنگ سمت راست (شماره ۱) را لمس نمایید.
  4. منتظر بمانید تا مکان فعلی شما روی نقشه نمایش داده شود.
  5. دکمه آبی رنگ سمت راست (شماره ۲) را لمس کنید.
  6. کادر Choose destination (شماره ۳) را انتخاب و مقصد موردنظر خود را جستجو کنید یا با انتخاب Choose on map (شماره ۴) آن را روی نقشه مشخص نمایید.

صبر کنید تا مسیرهای پیشنهادی به شما نشان داده شود. گوگل معمولا سه مسیر را پیشنهاد می‌دهد که با انتخاب هر کدام از آنها، مسافت و زمان تقریبی رسیدن به مقصد نمایش داده می‌شود. شما می توانید با توجه به اطلاعات مسیرهای مختلف، کوتاه‌ترین و کم‌ترافیک‌ترین آنها را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید با لمس کردن دکمه آبی (شماره ۵) به صورت قدم به قدم برای رسیدن به مقصد راهنمایی شوید.

این آموزش دنباله دار است.. مگ را دنبال کنید!

منبع: gsm،Wikipedia

خوشحال می شویم سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

خوشحال می شویم که با نظرات خود ما را یاری فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>