چگونه از حملات فیشینگ در امان باشیم؟

در مطلب “ فیشینگ ؛ قلابی مجازی که طعمه اش شما هستید!!! ” به معرفی فیشینگ و انواع آن پرداختیم. هم اکنون، راهکارهای مختصری را برای در امان بودن از این حملات برای شما بیان می کنیم. با مگ همراه باشید.

mag_phishing_danger
  • هرگز به ایمیل‌های مشکوک که از شما اطلاعات شخصی‌تان را می‌خواهد پاسخ ندهید. همواره قبل از پاسخ دادن یا کلیک روی لینک معرفی‌شده، ابتدا به منبع آن توجه کنید. از کلیک کردن روی ابر لینک‌ها پرهیز کنید.

  • سعی کنید اطلاعاتتان را در مقابل آخرین تهدیدات امنیتی به‌روز نگه‌دارید. بیاموزید چگونه آن‌ها را شناسایی و از آن‌ها دوری‌کنید. تنها کمی جستجو و تحقیق در اینترنت می‌تواند شمارا در برابر خسارت‌های بزرگ حفظ کند.

  • هرگز اطلاعات شخصی و مهم خود مانند رمزهای بانکی و امثال آن‌ها را از طریق ایمیل یا پیامک ارسال نکنید و یا هیچ‌وقت به تماس مشکوک در این رابطه پاسخ ندهید.

  • یک‌راه مطمئن در صورت شک کردن به یک ایمیل یا پیام آن است که آن‌ها را پاک‌کنید و با تماس گرفتن با شرکت متقاضی اطلاعات، از صحت آن‌ها جویا شوید که آیا ایمیل و پیامی ارسال کرده‌اند و مشکلی وجود دارد یا خیر.

  • وقتی صورتحساب بانکی به دستتان رسید، چه به‌صورت کاغذی و چه به‌صورت اینترنتی و یا پیامک، آن‌ها را به‌دقت بررسی کنید. مطمئن شوید که برداشت نادرستی انجام‌نشده باشد. دقت کنید که تمام ممیزهای اعداد درجاهای درست خود باشند. اگر به هر مشکلی برخورد کردید، فوراً با بانک یا موسسه مالی تماس بگیرید و آن‌ها را از وجود اشکال مطلع کنید.

  • اگر هرگونه ایمیل یا تماسی دریافت کردید که از نوع خلافکارانه فیشینگ بود و یا حتی مشکوک بود، آن‌ها را گزارش دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

خوشحال می شویم که با نظرات خود ما را یاری فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>