سیسکو و تحلیل میزان مصرف اینترنت در ۲۰۲۱

mag_cisco

تا سال ۲۰۲۱، نقش اینترنت در زندگی ما گسترش بیشتری می‌یابد. طبق گزارش شرکت سیسکو (شرکت آمریکایی تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه) موارد زیر موجب افزایش میزان مصرف اینترنت خواهد شد.

۱) افزایش دستگاه های متصل به اینترنت تا ۲۷ میلیارد دستگاه

با افزایش ارتباطات اینترنتی، حجم داده ی مصرفی هر کاربر بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۲، میزان داده ی مصرفی به ازای هر نفر ۱۳ گیگابایت در سال بوده که در سال ۲۰۱۶ به ۳۵ گیگابایت رسیده است.

۲) افزایش تعداد اشیای متصل به هم

نیمی از ۲۷ میلیارد دستگاهی که در سال ۲۰۲۱ به اینترنت متصل خواهند بود، دستگاه‌های اینترنت اشیا هستند.

اصطلاح اینترنت اشیا به وسایل الکترونیکی اطرافمانمان اطلاق می شود که به شبکه ی اینترنت متصل شده و توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند، تبلت و.. کنترل و مدیریت می شوند.

۳)افزایش بازدید از ویدیوهای زنده

در سال ۲۰۲۱، حدود ۸۲ درصد از ترافیک اینترنت به ویدیوها اختصاص خواهد یافت که بسیاری از آنها مربوط به پخش زنده توسط فیسبوک، توییتر، یوتیوب و.. می باشد.

________________

همچنین، سیسکو پیش بینی می‌کند که در سال ۲۰۲۱، دسترسی به اینترنت از طریق وای‌فای ۵۳ درصد، از طریق کابل ۲۷ درصد و از طریق شبکه‌های موبایلی ۲۰ درصد خواهد بود.

در حال حاضر، تعداد وای‌فای خانگی و هات‌اسپات‌ها ۹۶ میلیون است که رشد آنها ادامه داشته و در سال ۲۰۲۱  به ۵۴۱.۶ میلیون می‌رسد، که چین با ۱۷۶ میلیون نقطه دسترسی، بیشترین میزان دسترسی به اینترنت را مهیا خواهد کرد و پس از آن، ایالات متحده با ۸۶ میلیون نقطه دسترسی در رتبه ی دوم قرار می‌گیرد.

________________

در نهایت، بر اساس گزارش این شرکت، میزان حملات denial of service attack) DDoS) نیز افزایش می‌یابد و تا سال ۲۰۲۱، تعدادآن به ۳.۱ میلیون حمله می‌رسد. این میزان حمله، برای آفلاین کردن بسیاری از سازمان‌ها کافی خواهد بود. در زمان اوج حملات، DDoS می تواند تا ۱۸ درصد از ترافیک اینترنت یک کشور را به خود اختصاص دهد.

منبع: magito