روش های جلو گیری از هک وای فای

با توجه به امکان هک وای فای مودم و استفاده غیر مجاز از حجم اینترنت توسط برخی افراد سودجو، چندین روش را برای بالا بردن امنیت مودم وای فای، معرفی می کنیم.

در ابتدا مرورگر خود را باز کرده و داخل کادرآدرس، IP (شناسه) مودم را که معمولا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ می باشد، تایپ کنید. بعد از فشردن کلید Enter، صفحه ای باز خواهد شد که باید داخل آن نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید. (نام کاربری و کلمه ی عبور به صورت پیش فرض کلمه admin می باشد) حال، پنجره ی تنظیمات مودم برای شما باز می شود.

روش اول (گذاشتن پسورد روی مودم) :

برای این کار، به قسمت Interface Setup رفته و روی کلمه Wireless کلیک کنید. در قسمت Pre-shared key کلمه عبور یا رمز مورد نظر خود را وارد کنید. کلمه عبور باید حداقل ۸ کاراکتر باشد. توجه کنید که Authentication Type باید بر روی گزینه ی WPA-PSK/WPA2-PSK باشد. در نهایت بر روی گزینه SAVE در پایین صفحه کلیک کنید.

روش دوم خاموش کردن (WPS) :

اکثر نرم افزارهای هک وای فای تنها در صورت روشن بودن  (WPS(Wi-Fi Protected Setup  می توانند وای فای مودم را هک کنند. برای غیر فعال کردن این گزینه ، کافیست در تنظیمات مودم   Use WPS را روی No قرار دهید و تغییرات را SAVE کنید.

روش سوم (مخفی کردن نام وای فای) :

مخفی کردن نام  وای فای ، روش دیگری است که می توانیم برای جلوگیری از هک استفاده کنیم. با این کار همسایگان یا دیگر افراد نمی توانند به خاموش یا روشن بودن مودم شما پی ببرند.

پس از مخفی کردن، اگر بخواهید با دستگاه دیگری به  مودم متصل شوید باید پس از ورود به تنظیمات وای فای دستگاه مدنظرتان، در قسمت Add a network اسم مودم وای فای (SSID) و رمز عبور را وارد کنید سپس ok را بزنید.

وقتی یک بار این کار را انجام داده و گزینه مقابل Broadcast SSID را روی No قرار دهید، اطلاعات مودم در دستگاه شما ذخیره می شود و برای هر بار اتصال، نیازی به تکرار مراحل بالا نیست.

روش چهارم معرفی کردن Mac Address دستگاه ها :

برای این کار کافیست در قسمت Wireless MAC Address Filter گزینه مقابل Active را بر روی Activated قرار دهید و گزینه مقابل Action را بر روی Allow Association قرار دهید. سپس مک آدرس دستگاه های خودتان (مک آدرس برای هر دستگاه مختص خودش است) را وارد کرده و در آخر بر روی گزینه SAVE در پایین صفحه کلیک کنید. با این روش اگر کسی حتی SSID و رمز عبور شما را داشته باشد دیگر نمی تواند به وای فای مودم شما متصل شود. البته در بعضی از مودم ها نمی توانید بیشتر از ۸ مک آدرس تعریف کنید.

منبع : web30ty

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

خوشحال می شویم که با نظرات خود ما را یاری فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>