VOD ؛ تماشای آنلاین و نامحدود فیلم و…

احتمالا زمانی را به خاطر می آورید که برای تماشای برنامه ی خاصی از تلویزیون مجبور بودید در تایم مشخصی، منتظر پخش آن بمانید!.. اما باید بگوییم  که دیگر مجبور به منتظر ماندن نیستید و می توانید در هر زمانی، به لطف “VOD” ها از تماشای انواع فیلم لذت ببرید! .. اما VOD چیست؟ چطور به آنها دسترسی پیدا کنیم؟ .. اگر مایل به دریافت کوتاهترین پاسخ و آشنایی با این تکنولوژی هستید، با مگ همراه باشید.

mag_vod_pic

“VOD” یا همان “Video On Demand”،  سرويسی است که به شما اجازه می‌دهد با اتصال به اینترنت و به صورت آنلاین، در هر زمان و در هر نمایشگری که خودتان بخواهید، از انواع محتوای صوتی و تصویری مانند: برنامه های تلويزيوني، آهنگ ها، پخش زنده همايش ها، مستندهای جذاب، برنامه های آموزشی، مسابقات ورزشی و…استفاده کنید.

از نام آشنا ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات VOD می توان “آیو”، “فیلیمو”، “آی سیما”، “فیلم نت”و “مای اپس” را نام برد که می توانید از طریق آنها محتوای مورد نظرتان را یا به صورت آنی تماشا کنید و یا روی کامپیوتر، گوشی هوشمند و تبلت ذخیره کنید تا در زمان دلخواه مشاهده کنید. این محتواها در دو بخش رایگان و غیر رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. معمولا در بخش رایگان به تعداد کمتری از محتویات دسترسی خواهید داشت اما با پرداخت مبالغ بیشتر، بسته به نوع خدمات VOD می‌توانید به محتویات بیشتری دسترسی داشته باشد.

برای بهره مندی از خدمات VOD، می توانید بدون آنکه بهایی بابت ترافیک اینترنتی بپردازید، پس از ورود به سایت شرکت های نام برده یا نصب اپلیکیشن اختصاصی آنها، با پرداخت مبلغی جزئی به صورت روزانه/ماهانه، اشتراکی را برای خود ایجاد کرده و به صورت نامحدود، هزاران ساعت از محتواهای جذاب لذت ببرید.

برای استفاده از خدمات vod هر کدام از شرکت ها، کافی است بر روی عکس های زیر کلیک کنید.

mag_myapps_logo
mag_iseema_logo
mag_aio_logo

اما یک سوال پیش می آید که آیا دانلود غیرقانونی محتوا  به صرفه تر است یا استفاده از VOD ؟

شاید در نگاه اول دانلود غیرقانونی فیلم برای کاربران ایرانی به‌صرفه‌تر به نظر برسد اما با نگاهی موشکافانه می‌توان به مقرون‌به‌صرفه تر بودن VODها نسبت به دانلود غیرقانونی پی‌برد. امروزه هزینه هر گیگ دانلود در ایران به‌طور میانگین چیزی حدود ۳ هزار تومان است، یعنی اگر فردی به‌طور غیرقانونی یک فیلم را دانلود کند باید چیزی حدود ۳ هزار تومان بپردازد. این درحالی‌ است که این‌‌روزها اکثرشرکت های ارائه دهنده VOD با شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت قرارداد بسته‌اند تا حجم اینترنت مشترکان‌شان در حین استفاده از VOD رایگان محاسبه شود. علاوه بر این به نظر می‌رسد در آینده‌ی نزدیک با راه‌اندازی اینترنت نامحدود، مسئله حجم و هزینه‌ی بالای آن برای کاربران VOD برطرف خواهد شد.

و در نهایت ..

vod ها که نتیجه ی مشارکت میان صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند، فاقد هرگونه محتوای غیرقانونی می باشند و شما می توانید به راحتی در کنار خانواده به تماشای فیلم‌های موردعلاقه خود بپردازید.

عناوین فیلم هایی که می توانید با اینترنت پرسرعت صفر ویک در VOD های نام برده ببینید، در کانال تلگرام صفر ویک اعلام خواهد شد.