اینترنتی با لقب نامحدود، در راه است!

mag_Internet_Speed

با افزایش تقاضا برای استفاده از اینترنت، به تازگی تصمیمی برای تغییر در روش عرضه ی آن گرفته شد که طی این تصمیم، طرح جدیدی با عنوان اینترنت نامحدود به تصویب رسید. در همین راستا، دیروز(۷ مرداد۱۳۹۶) معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد که این مصوبه در هفته‌ی جاری به شرکت‌های ارائه‌دهنده ی سرویس‌ های اینترنتی در سراسر کشور ابلاغ خواهد شد و پس از آن، شرکت ها حدود یک هفته برای اجرای این طرح فرصت خواهند داشت.

در شیوه ی جدید عرضه، هر بسته‌ی اینترنتی شامل یک کف و یک سقف سرعت است که سرعت سرویس انتخابی نباید از کف، کمتر باشد. سرعت‌ این بسته‌ها، ۲ تا ۶ مگابیت بر ثانیه و ۱۶ مگابیت بر ثانیه است که کاربران می‌توانند سرویس مورد نظر خود را بر اساس این سرعت ها خریداری کنند و دیگر نیازی به خرید حجم ندارند.

گفتنی است که لقب نامحدود این طرح به معنای استفاده‌ی نامحدود از اینترنت نیست؛ بلکه در این مصوبه، سرعت اتصال به اینترنت، نسبت به تکنولوژی موجود، نامحدود نام گذاری شده است. برای مثال، کاربری که تا پیش از این با مودم‌های قدیمی از سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه استفاده می‌کرد، اکنون می‌تواند سرعت دسترسی به اینترنت خود را بین ۲ تا ۶ مگابیت بر ثانیه افزایش دهد و هیچ نگرانی از بابت حجم مصرفی نداشته باشد.

بعد از اجرا شدن این مصوبه، مشترکان می‌توانند بدون نیاز به تغییر مودم، بر اساس سرعت انتخابی خود و با پرداخت هزینه ای ثابت در ماه، از سرویس مورد نظر استفاده کنند. همچنین اپراتورهای ارائه‌دهنده ی اینترنت که برای ارائه ی سرعت واقعی به مشترکان ملزم شده‌اند، می‌توانند با ارائه سرویس اینترنت نامحدود با مبلغ کمتر، به رقابت با دیگر اپراتورها بپردازند.

منابع: zoomit ، jamejamonline