نسخه ی جدید تلگرام با قابلیت ارسال پیام ویدیویی و..

تیم توسعه‌ دهنده ی تلگرام به طور رسمی، نسخه ی جدید ۴٫۰ را منتشر کرد. این نسخه قابلیت هایی از جمله، ارسال پیام ویدیویی، تلسکوپ، ایجاد ربات‌های پرداخت آنلاین الکترونیکی و Instant View را دارد.

در ادامه برای آشنایی با هر یک از این قابلیت ها و دانلود نسخه جدید تلگرام با مگ همراه باشید.

پیام ویدیویی

پیام ویدیویی قابلیتی شبیه به پیام صوتی(Voice) است، با این تفاوت که به جای صدا در آن ویدیو ارسال می‌شود.محتوای این ویدیو می تواند:

  • نهایتا ۶۰ ثانیه‌ای باشد
  •  قسمت هایی از آن برش داده شود
  •  بی صدا یا صدا دار ارسال شود
  •  از دوربین اصلی و سلفی دستگاه ضبط گردد
  • توسط تلگرام فشرده و با سرعت بالایی ارسال شود

برای استفاده از این قابلیت کافیست در پایین صفحه چت، آیکون میکروفون را یک لمس کوتاه کنید تا به حالت دوربین تغییر پیدا کند، پس از اینکه انگشت خود را برای چند لحظه روی آیکون دوربین قرار دادید و ضبط ویدیو آغاز شد، انگشت را به سمت بالا بکشید. به این صورت حالت “قفل شدن ضبط ” فعال می‌شود و می‌توانید دست خود را از روی آیکون دوربین بردارید و هیچ اختلالی در ضبط ویدیو ایجاد نشود.(همچنین در این نسخه می توانیدبرای پیام های صوتی همانند پیام ویدیویی، میکروفون را روی حالت ضبط قفل کنید)

اگر هنگام پخش ویدیو از صفحه ی چتی که آن را دریافت کرده اید، خارج شوید، ویدیو به شکل پاپ آپ در گوشه تصویر قرار گرفته و می توانید محل آن را روی صفحه تغییر دهید و به طور همزمان ویدیو را مشاهده کرده و آزادانه به کارهایتان در تلگرام برسید.

پیام های ویدیویی در حالت پیش فرض به طور خودکار دانلود شده و برایتان پخش می شوند. البته می توانید در تنظیمات اپلیکیشن، حالت دانلود خودکار را غیر فعال کنید.

mag_telegram_video_message_3

mag_telegram_video_message_2
mag_telegram_video_message_1

تلسکوپ

تلسکوپ، قابلیت دیگری است که در نسخه ۴٫۰ تلگرام شاهد آن هستیم. از این به بعد هر کانال عمومی یا گروه در تلگرام دارای یک آدرس Telesco.pe اختصاصی خواهد بود، مانند: telesco.pe/channel_name . هر بار که یک پیام ویدیویی در کانالی عمومی بارگذاری می شود، آن ویدیو به طور خودکار وارد Telesco.pe شده و کاربران اینترنت از سراسر دنیا با وارد شدن در آدرس تلسکوپ آن کانال می توانند پیام های ویدیویی اش را تماشا کنند.

مشاهده ویدیوهای قرار گرفته در تلکسوپ نیازی به عضویت در تلگرام ندارد و ویدیوهای بارگذاری شده در آن را می توان به راحتی در دیگر شبکه های اجتماعی (از جمله توییتر و فیسبوک) نیز به اشتراک گذاشت.

ایجاد ربات‌های پرداخت آنلاین الکترونیکی

در این نسخه ی جدید، ادمین کانال‌های فروشگاه آنلاین تلگرام، می توانند با کمک ربات ShopBot@ سرویس پرداخت را ایجاد کنند تا کاربران کالاهای مورد علاقه خود را سفارش داده و به صورت مستقیم وجه آن را پرداخت کنند.

همچنین امکان ثبت اطلاعات کارت‌های اعتباری و محافظت از آن‌ها به‌ وسیله سیستم تایید هویت دو مرحله‌ای نیز وجود دارد که باعث بیشتر شدن سرعت ثبت سفارش می‌شود.

در حال حاضر این قابلیت فقط از کارت‌های بانکی بین‌المللی پشتیبانی می‌کند و استفاده از این ویژگی برای ما ایرانی‌ها مقدور نیست، اما تلگرام قصد دارد در آینده ی نزدیک، بسیاری از سیستم‌های پرداخت دیگر را پشتیبانی کند.

Instant View

درحالت Instant View یا دیدن فوری، برای دیدن مطالب سایتی که لینک آن در تلگرام دریافت شده نیازی به مرورگر و باز کردن سایت ها نیست. با این قابلیت، مطالب سایت روی سرورهای تلگرام ذخیره شده و سریعا لود می شوند تا کاربر بتواند در لحظه،  آن را مشاهده کند.

Instant View تا پیش از این تنها در اختیار چند سایت خاص قرار داشت، حال تلگرام برای توسعه این قابلیت حتی برای صاحبان دیگر وبسایت ها جایزه ای در نظر گرفته است تا سایت خود را برای نمایش فوری در تلگرام تطبیق دهند. (اگرمدیر سایت هستید از لینک مقابل راهنمایی بگیرید https://instantview.telegram.org)

منابع: رونگار، سیمرغ، ناب نیوز