اولین دوربین تشخیص چهره ی سه بعدی دنیا در آیفون ۸

mag -iphone 8/ 3d-sensing camera

در سال ۲۰۱۶، شرکت اپل گوشی های آیفون۷ و ۷پلاس را تقریبا بدون اعمال طراحی خاصی روانه بازار کرد، اما این بار قصد دارد آیفون۸ را با طراحی متفاوتی به کاربران معرفی کند.

آیفون۸ به عنوان اولین گوشی هوشمند، به دوربین تشخیص چهره ی سه بعدی ساخت شرکت LG Innotek (یک برند زیرمجموعه ی شرکت LG  که به ساخت قطعات الکترونیکی مشغول است) مجهزمی شود. پیش از این،اینوتک ماژول دوربین دوگانه ی آیفون۷ پلاس را تامین کرده است.

همچنین با پیش بینی تقاضای آیفون۸ در بازار، ال جی به منظور تامین درخواست کمپانی اپل برای تولید انبوه ماژول این دوربین سه بعدی مبلغ ۲۳۸٫۵ میلیون دلار در یک کارخانه جدید سرمایه گذاری کرده است.

تشخیص چهره ی سه بعدی (۳D) می تواندعملیات قفل گشایی هوشمند با چهره کاربر را ایمن تر کند.گفتنی است که در گوشی جدیدسامسونگ (گلکسی اس۸) فناوری تشخیص چهره، دو بعدی بوده وبا استفاده از یک عکس ساده ی دو بعدی از صاحب گوشی، می توان این فناوری را فریب داد.

دوربین ۳D آیفون۸ کوچکتر از دوربین آیفون۷پلاس خواهد بود که در پنل جلویی گوشی قرار می گیرد وباتوجه به کوچکترشدن دوربین، حاشیه های قاب دور آیفون می تواند کاهش یابد. همچنین پیش بینی می شود آیفون۸ دارای صفحه نمایش OLED با مساحت ۵٫۰ اینچی باشد و دکمه فیزیکی Home با یک دکمه مجازی جایگزین شود.

منبع: زومیت، روزامه