دستیار صوتی هوشمند با قابلیت واکنش احساسی به عواطف انسان‌ها

mag-harman speaker-intelligent voice assistant

مایکروسافت در حال طراحی دستیار صوتی هوشمندی است که عواطف انسان ها را درک می‌کند و نسبت به آنها واکنش احساسی نشان می‌دهد.این دستیار صوتی، تنها یک ربات نیست و تعامل شخصی تر و دوستانه تری با انسان ها بر اساس عاطفه و سلیقه شان برقرار می کند.همچنین رقیبی برای اپل و گوگل اسیستنت محسوب می شود.

بر اساس اختراعی که مایکروسافت در نوامبر سال ۲۰۱۵ به ثبت رسانده است، دستیار صوتی هوشمند نه تنها کارهای افراد را به یادشان می آورد و می تواند پیشنهادات هوشمندانه ای به افراد بدهد. بلکه صدا و اسم خاصی بر اساس سلیقه و اولویت های هر کاربر به خود اختصاص می دهد.

شخصی سازی پیام ها بر مبنای ویژگی های شخصیتی و احساسات هر فرد از جمله دیگر توانمندی های این دستیار صوتی است.این دستیار می تواند روزهای خاص زندگی هر فرد مانند سالگرد تولد، سالگرد ازدواج و…را به خاطر بیاورد و بر همین اساس به کاربر تبریک گفته یا پیام هایی را برای او ارسال کند.

مایکروسافت هنوز در حال ارتقای امکانات این دستیار صوتی هوشمند است و هنوز مشخص نیست چه زمانی آن را عرضه می کند. البته شرکت آمازون هم طرح های مشابهی را برای ارتقای واکنش های احساسی و عاطفی بلندگوی هوشمند خود موسوم به اکو در دست اجرا دارد.

منبع: فارس، ایستنا