اپل، iOS 11 را معرفی کرد!

۱۵خرداد۹۶، کمپانی اپل در کنفرانسی ، نسخه ی ۱۱ سیستم عامل IOS را معرفی کرد. ios11 نسبت به ios10، قابلیت هایی دارد که کار با انواع دستگاه های اپل را برای کاربران، لذت بخش تر می کند.

برای آشنایی با ویژگی های بارز ios11 ، مگ را دنبال کنید.

___________

نخستین قابلیت، امکان همگام سازی پیام ها در iOS و macOS است. برای مثال اگر کاربر پیامی را در آیفون یا آیپد خود حذف کند، این پیغام در دستگاه mac کاربر، نیز حذف خواهد شد.

آپدیت های Siri

سیری (Siri) یک برنامه کاربردی برای سیستم عامل iOS است که به عنوان یک دستیار شخصی کار می کند. Siri نیز با بهبودها و بروزرسانی‌هایی همراه شده که شامل استفاده از یک صدای طبیعی‌تر در زمان پاسخگویی به کاربران و ترجمه ی زبان های انگلیسی، چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی به یکدیگر می باشد (البته قابلیت ترجمه، هنوز در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد) .

همچنین، هوش مصنوعی به کار رفته در سیری به نحوی تقویت شده است که این دستیار صوتی، استفاده‌ی کاربر از نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های مختلف را درک کرده و مطالبی که ممکن است برای کاربر جالب توجه باشد را پیشنهاد می دهد.

اپل پی (Apple Pay)

در iOS 11 شاهد حضور سیستم پرداخت اپل یا Apple Pay خواهیم بود که انتقال وجه بین کاربران را از طریق اپلیکیشن i Message ممکن می کند. در این سیستم، مبالغ دریافتی از سایر کاربران را می توان در Apple Pay Cash Card (که بعد از ios جدید، منتشر می شود) ذخیره کرد و به حساب بانکی نیز انتقال داد.

اپ استور جدید

اپل در نسخه ی جدید سیستم عامل خود، app store را جذاب تر و به صورت دسته بندی شده طراحی کرده است. در ios 11 قسمتی به نام «Today» وجود دارد که به کاربران برای یافتن تازه ترین اپلیکیشن ها کمک می کند. علاوه بر آن، بازی ها در قسمت «Games» و نرم افزارهای نصب شده  در قسمت «Updates» قرار دارند. همچنین، پیش نمایش اپلیکیشن ها و بازی ها دارای تصاویر قوی و ویدیو هستند.

طراحی مجدد مرکز کنترل

مرکز کنترل (Control Center) محلی است که کاربران می‌توانند بصورت سریع به تنظیمات و کنترل‌هایی که بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند، دسترسی یابند. در ios 11 نیزاین بخش مجددا طراحی شده و همه ی تنظیمات در یک صفحه در اختیار کاربر قرار گرفته است.

دوربین

از جمله قابلیت‌های اپلیکیشن دوربین در iOS 11 : بهبود عکاسی در شرایط نوری نامناسب، تنظیم دوربین به صورتی که تصویر برداری با یک دست بصورت ساده و با حداقل لرزش انجام شود و اضافه شدن حالت‌های جدید به بخش Live Photos را می توان نام برد. همچنین فرمت‌های جدید تصویری و ویدیویی نیز حجم تصاویر و فیلم‌های ضبط شده را با حفظ کیفیت، به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

نقشه

سرویس نقشه‌ی اپل نیز تغییراتی داشته است. در به روز رسانی جدید Apple Maps ، نقشه‌ی داخلی ساختمان‌ها و اماکن عمومی مهم مانند فرودگاه‌ها و مراکز بزرگ خرید در چند شهر منتخب ، در اختیار کاربران قرار میگیرد که در آینده صدها شهر دیگر به آن اضافه خواهد شد.

همچنین اپلیکیشن Maps ، در هنگام رانندگی با راهنمایی برای راندن بین خطوط ، هشدار سرعت غیرمجاز و قابلیت Do Not Disturb که به صورت پیشفرض، پیام های دریافتی را نمایش نمی دهد، کمک مهمی به کاربر کرده است. البته مخاطبان در صورت پیش آمدن کار ضروری می‌توانند عبارت Urgent را به شما پیامک کنند.

ویژگی ها دیگر

فیلمبرداری از صفحه‌نمایش، پشتیبانی از واقعیت افزوده، انتقال اطلاعات و داده‌ها با قابلیت Drag and Drop (کشیدن و انداختن) و اپلیکیشن files برای کنترل محتوا (و دسترسی به سرویس‌های ابری مختلف) برای آیپد، از دیگر قابلیت هایی است که iOS 11 با انتشار عمومی در پاییز امسال، همراه خود خواهد داشت.

منابع: digiato،zoomit